Zápis do MŠ na školní rok 2020-21

Vloženo: 24.4.2020 | Autor: | Zobrazeno: 93x | Zatím neupraveno
Přihlášky podávejte buď datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, běžnou poštou nebo osobně do poštovní schránky školy a to v termínu od 2. 5. 2020 do 16. 5. 2020.

V Újezdu 8. 4. 2020

Zákonným zástupcům dětí – Zápis do MŠ Újezd

Ředitelství ZŠ a MŠ Újezd oznamuje, že přijímání přihlášek do MŠ (zápis do MŠ ) pro školní rok 2020/2021 bude z důvodu mimořádné situace a ochrany zdraví probíhat bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců

Přihlášky podávejte buď datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, běžnou poštou nebo osobně do poštovní schránky školy a to v termínu od 2. 5. 2020 do 16. 5. 2020.

Bližší informace

Za účastníka řízení (dítě) vyřizuje zákonný zástupce dítěte – zpravidla jeden, nebo oba, dále to může být zmocněná osoba. Zastupuje-li dítě jiná osoba než zákonný zástupce, je zároveň podstatné, aby doložila oprávnění dítě zastupovat (korespondence putuje na adresu zmocněné osoby)

Postup:

• V rozmezí  termínu zápisu na místě rodiče vyplní žádost o přijetí a odešlou do školy, žádost dostane registrační číslo pro účely evidence a zveřejnění rozhodnutí.
  • Místo pobytu u spádových dětí ověří ředitelka školy na obecním úřadě
  • Rodný list dítěte – stačí doložit prostá, neověřená kopie
  • Doložení řádného očkování dítěte – podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle §50 zákona o ochraně veřejného zdraví splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním nebo doklad, že očkování není možné kvůli kontraindikaci. V současné době nenavštěvujte osobně praktického lékaře. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce:
  1. Čestně prohlásí, že je dítě řádně očkované (dle přílohy tohoto dokumentu)
  2. Doloží kopii očkovacího průkazu, kde budou prokazatelná očkování dle tabulky

Rozhodnutí bude vydáváno do 30 dnů od zápisu do MŠ, nejpozději však 6. 6. 2019.

Způsob oznámení:

Škola zveřejní seznam čísel žádostí (anonymně) v pořadí přijatých dětí a případných náhradníků.

Vzhledem k tomu, že v letošním roce je MŠ Újezd správním orgánem snížena kapacita přijímaných dětí, upozorňujeme, že nebudou přijímány děti z jiných obcí. A zároveň doporučujeme i místním zákonným zástupcům podat přihlášky i v jiných školských zařízeních.

Všichni žadatelé dostanou písemné vyjádření  na adresu uvedenou v žádosti, žádáme i email případně datovou schránku pro urychlení. Email je dostačující.

Zveřejněný seznam uchazečů pod přiděleným registračním číslem na úřední desce (vývěska) OÚ Újezd, nástěnka MŠ (chodba), na webu MŠ – www.zsmsujezd.cz v oddíle MŠ – zápis.

Rozhodnutí bude vydáváno do 30 dnů od zápisu do MŠ, nejpozději však 16. 6. 2020.

Mgr. Ludmila Mottlová

Ředitelka školy