Byli jsme v ZOO

Vloženo: 27.9.2018 | Autor: | Zobrazeno: 376x | Zatím neupraveno
Projektový den školy - Do Afriky - do plzeňské ZOO proběhl vlastně i v rámci družiny 18. 9. 2018

Edukativní exkurze v ZOO Plzeň vedená zoologem. Téma prohlídky byla Afrika, kontinent, život na tomto kontinentě. Porovnání rozdílů podmínek života v Africe a s našimi podmínkami.

Prohlídka expozice s odborným výkladem

Zvířata Afriky, jejich přizpůsobení k životu. Aktivní účast na diskusi. Práce na pracovních listech. (Velikost: 169.53 kB)  ZDE (Velikost: 168.68 kB) Doporučená literatura a internetové odkazy pro učitele pro další výuku v hodinách přírodovědy.

Ochrana přírody a udržitelný rozvoj.  Funkce ZOO v roli ochrany přírody. Jak mohou k ochraně přírody přispět žáci sami.

Prohlídka expozice i z druhé strany, otázky dětí na odborníka – předem připravené i spontánní. Vypracování pracovních listů na místě. Autoevaluace

Další práce bude pokračovat v následných hodinách přírodovědy.